O MNIE

Screen Shot 2014-04-27 at 6.43.57 PM
 Zajmuje się medycyną integralną inaczej  holistyczną,psychologią ciała i humanistyczną łącząc  inowacyjne podejśćie psychoneurologii z masażem , a także coachingiem  . Podróżuje, pracuje i jestem wolontariuszem w Tajlandii , Wielkiej Brytanii , Francji, Polsce , Szwajcarii i Grecjii .Oferuje dynamiczne i skuteczne programy szkoleniowe , prywatne sesje , warszty i sesje on-line.Szkolenia ktore ukończyłam znajdują się na końcu tego postu .

Jeśli masz ochote dowiedzieć sie kim naprawde jestem zapraszam do przeczytania tego tekstu
Kim jestem ? Człowiekiem który żyje z pasją!Człowiekiem który odkrył swój balans i inspiruje innych
To co robie teraz kocham !
To jest najbardziej niezwykłe czym mogłabym sobie wyobrazić że będe się zajmować .
Uczyć ludzi jak spełniać ich sny jak porozumiewać się ze sobą ( w związkach ,na randkach ,w pracy )jak odnależć zdrowie i zrozumieć swoje emocje ,jak odczytać symptomy w ciele aby uniknąć choroby.
Także pomaganie innym w spotkaniu tej właściwej osoby  jest dużo głębszym procesem niż wielu z nas się wydaje .
Procesem który daje ogromną satysfakcje !

Od 1987 roku przez 13 lat pracowałam jako kostiumograf , czesto nie myślac o sobie i pracując 20 godzin na dobe .  W wolnych chwilach byłam bardziej typem imprezowej dziewczyny niz cichej myszki . 

Jedyną moja odskocznią od rzeczywistości były podroże podczas których stopniowo odkrywałam swoją pasje  do przygody, języków, sztuki, technik uzdrawiających.

Poprzez moje wprawy  starałam się zrozumieć więcej na temat życia i siebie,
starając się znależć odpowiedż na nurtujące mnie pytanie
“Kim jestem i co mam zrobić ze swoim życiem?”Czułam że moje życie jest niepełne ,że pędze jak oszalała nie znając celu i swoich marzeń.
MIŁOŚĆ TO CZEGO PRAGNIEMY WSZYSCY NAJBARDZIEJ
Wiele lat spędziłam próbując zrozumieć swoje emocje i znaczenie  miłości  do samej siebie. Szukałam jej  tam gdzie tak naprawde jej nie było ,często utożsamiajac milośc z druga osobą, pościgiem  lub cierpieniem .Byłam nieświadomie  bardzo autodestrukcyjna dla swojego zdrowia.
Moje pozornie idealne małżeństwo rozpadło się  po 8 latach bycia razem.
Wtedy uświadomiłam sobie, że  większość mężczyzn których kochałam to typy narcystyczne lub niedojrzałe a moja wizja idealnej miłości polegała na idealizowaniu rzeczywistości i budowaniu zamków z piasku .
Nie dbałam  o siebie ,myśląc że miłość to ciągłe dawanie innym .Nie widziałam  swojej powierzchowności i dziecinności.Teraz mam wrażenie że biegłam przed siebie jak chomik z objawami borderline na karuzeli życia, chomik pozornie  rozbawiony i spokojny tzw pasywno agresywny ,ale z  sercem i układem nerwowym w bardzo złym stanie  .Byłam piękną ale niepewną  ,ciągle niezadowoloną z siebie i swojego życia (“glamorous lifestyle”)dziewczyną, przepełnioną wstydem brakiem akceptacji własnego ciała i kobiecości .Patrząc w lustro widziałam 
potwora ,któremu trzeba kupić kolejną pare butów ,aby poczuł sie ładniejszy .Często starałam się być niewidoczna,myślałam że powinnam być sexy ,ale nie czułam się sexy .Kontrolowanie innych było przykrywką dla zatuszowania mych słabości. Moje marzenia, były często marzeniami małej dziewczynki ,która oczekiwała tylko jednego -perfekcyjnej miłości .Miłości, którą podaruje jej książe  z bajki .Ta dziewczynka nie wiedziała jednak jak stać się kobieta ,była kopciuszkiem ,który nie  wiedział, że tylko w bajkach książę zakochuje się w kopciuszku ,a jeśli nawet  zdarzy się to w prawdziwym życiu ,to przeważnie okazuje się po chwili ,że nawet najpiękniejszy pałac nie jest w stanie zadowolić kopciuszka ,bo trudno jej uwierzyc ,że jest księżniczką więc ten książe zapewne też nie jest prawdziwy i taki perfekcyjny ,jeśli kocha takiego potwora. W gruncie rzeczy to prawda i o tym w poście jak uniknąć toksycznych relacji i czy nie jesteś borderline .
Kopciuszek ma przeważnie także problemy z komunikacja  i nie może zrozumieć dlaczego ten idealny książe nie domyślił się o co jej chodziło . Moja babcia powtarzała mi wiele razy jak bardzo ważna jest komunikacja ” twoja głowa to nie akwarium i nikt nie zobaczy jakie ryby w niej pływają” i wydawało mi sie, że całkiem dobrze komunikuje swoje potrzeby , ale ponieważ komunikacja z samą soba nie była zbyt dobra moje życie było życiem kopciuszka . Moja odskocznią od rzeczywistości były podroże podczas których stopniowo odkrywałam swoją pasje  do przygody, języków, sztuki, technik uzdrawiających. Poprzez moje wprawy  starałam się zrozumieć więcej na temat życia i siebie, Czułam jednak,że moje życie jest niepełne ,że pędze jak oszalała pracując czasem po 20 godzin i nie znając celu
Efekt :
Straciłam dwie  ciążę 
Przeszłam dwie śmiertelne choroby 
Chciałam się kilkukrotnie  zabić

Screen Shot 2014-04-27 at 9.18.34 PM

 Kiedy moje ciało odmówiłó wspólpracy rozpoczęła się  moja prawdziwa podróż  i przemiana Wszystko  zaczęło się od blizkiego doświadczenia śmierci ,pobytu w szpitalu , bólu  ,przerażenia jak potoczy się dalej moje życie . Dzieki chorobom przewartościowałam swoje życie i uzyskałam najbardziej świadomy wgląd w moja  psychike Zrozumiałam , że każdy dzień może być ostatnim dniem mojego życia i  dlatego warto spełniać marzenia i żyć tu i teraz .
To  doświadczenie i praca nad sobą (psychologiczna,spirytualna ,fizyczna )zmieniły mnie na zawsze!Wiem , że współczesna medycyna uratowała mi życie, ale nie odpowiedziała także na wiele nurtujących mnie pytań ,dlatego w poszukiwaniu odpowiedzi odwiedziłam wielu lekarzy, nauczycieli duchowych , uzdrowicieli ,szamanów oraz terapeutów.Studiowałam wiele sposobów uzdrawiania(masaże ,osteopatie,psychologie somatyczna i psychologie ciała,terapie czaszkowo krzyzowa ,techniki oddechowe ,medytacje,joge ,szamanizm,hipnoze ,coaching,odżywianie )..Krok po kroku zmieniałam swoją kariere zawodową i życie ..

Przyczyny chorób  :
emocjonalne:szukanie miłości w innych,próba zapełnienia pustki z dzieciństwa ,rozregulowanie emocjonalne powodujące stres(rozregulowanie systemu hormonalnego,immunologicznego) i chroniczne napięcia w ciele których nie czułam
fizyczne :bagatelizowanie symptomów które wydawały sie mieć rózne zródła od problemów hormonalnych,wyziębienia po bóle brzucha i kręgosłupa .Żyjac na ciągłym przyspieszeniu adrenalinowym nie chorowałam ,lecz kiedy dla mojego ciała bylo już za dużo pojawiały sie poważne choroby jak zapalenie płuc ,sepsa itd.Ciekawostka jest że bóle brzucha występowały już w dzieciństwie i byłam mega niejadkiem ae nikt nie połaczył tego z wachaniami kortyzolu i stresem
Obecnie
Mam kompleksową wersje stresu pourazowego czyli  Complex PTSD (identycznego  jaki mają niektórzy żołnierze po wojnie)   z tym wyjątkiem ,że ja byłam na wojnie z przeznaczeniem którego nie rozumiałam czyli  “karmą” “kismetem”* i sama sobą.Dzieki programowi który stworzyłam wyleczyłam się z 99 % symptomów psychologicznych i fizycznych
Brak perfekcji ,to prawdziwe piękno i historia mojego życia !
Mam kilka zmarszczek ,moje ciało nie jest perfekcyjne podobnie jak cała ja i pomimo tego co mi się przydażyło  ,a może dzieki temu i wielkiej pracy nad zmianą wzorców zachowaniowych  jestem wolna , szczęśliwa i mam siłe aby nadal zmieniać siebie i nie udawać więcej kogoś kim nie jestem !Czasem mam prawo być smutna ,zagniewana ,ale też szczęsliwa naprawde. Mam prawo kochać siebie taką jaką jestem nieperfekcyjną pełna wad.

Wypróbowalam  na sobie  wiele technik antytraumatycznych i zrozumiałam , że moje i innych osób PTSD nigdy nie zniknie jeśli nie odbuduje swojego układu nerwowego i emocji.Odkryłam , że jedyną droga do zdrowia tak jak w przypadku wielu chorób  jest uważnośc i zrozumienie przyczyn  .Będąc uważnym i rozumiejąc  swój system nerwowy, emocje ,uczucia unikam utrat pamięci ,flasbacków,depresjii ,przewlekłego zmęczenia ,załamań systemu autoimmunologicznego i innych paskudnych objawów.Zrozumiałam, że emocje są jak mięśnie ,pracując nad nimi każdego dnia czuję się bardziej świadoma ,uczę się ich anatomii,powiązań somatycznych i neurologicznych   .Wiem że nie istnieje magiczna pigułka ,która wymaże wspomnienia i uczyni nas szczęśliwymi wiem ,że w każdym z nas jest siła do zmiany przez zrozumienie.Rozumiejąc siebie  mogę tym dzielić sie z innymi rozumiejąc ich bez projekcji .

Nie szukam księcia z bajki Często sie łapie na tym ze chciałabym więcej ,ale wtedy rozpoczynam wewnętrzny dialog ze soba lub przelewam to na papier i obserwuje czy nie stałam się znów ambitnym żołnierzem życia lub zrozpaczonym dzieckiem .Najważniejszy jest dla mnie balans i bycie świadomą także seksualnie  kobietą!
Poszukując odpowiedzi odnalazłam nowe ” ja” , ,zaakceptowałam blizny mego ciała i duszy  zrozumiałam jak łatwo byc autodestrukcyjnym pod przykrywka sukcesu .Jak stress i traumy moga zabić nie tylko naszą psychike prowadząc do depresjii ale także nasze ciało i odwrotnie jak “zabijajac nasze ciało” brakiem ruchu ,stressem,chronicznymi napięciami,brakiem odpowiedniego oddechu chaotycznym odżywianiem  możemy doprowadzić do depresji .
80% chorób jest chorobami somatycznymi wynikającymi ze stressu i problemów emocjonalnych .
Siłą i miłością do życia którą zyskałam  chce się podzielić z Wami tutaj i na zajęciach które prowadze jak np Kobiece Kregi  ! Chce dodać Wam odwagi i wiary w siebie !
Teraz wiem , że szczęście zależy ode mnie , a  prawdziwą miłość moge tylko odnależć w sobie !
Nie da się kreować prawdziwej miłości z braku akceptacji,wstydu,nieśmialości ,braku wiary w 
siebie .Wspierając innych a nie wpierając siebie.
Screen Shot 2014-04-27 at 5.50.02 PMScreen Shot 2014-04-27 at 6.26.31 PMScreen Shot 2014-04-27 at 9.38.11 PMScreen Shot 2014-04-27 at 9.37.38 PMScreen Shot 2014-04-27 at 7.23.28 PMScreen Shot 2014-04-27 at 10.27.36 PMScreen Shot 2014-04-27 at 10.24.13 PMScreen Shot 2014-04-27 at 10.23.32 PM


*(więcej na ten temat w przyszłości ,warto sprawdzic czy  twoje dziwne objawy somatyczne ,problemy z immunologią oraz niewytłumaczalne zachowania nie są związane z trauma )
PSYCHOLOGIA GESTALT
POSTURAL INTEGRATION (Rolfing+Psychologia ciała,Gestalt ) Entelia/Open Center  London
+ Deep Body work Open Center London
TRE Tension Releasing Exercises, Ćwiczenia antystresowe
THAI MASSAGE mistrz Pitchet Boonthumme Thailand
OSTHEO THAI (Arno Hermitte Itzack Helman, )
CRANIOSACRAL  Michael Lokko i Rosemary Wallace
THAI SHIATSU Gwyn Williams
TOKSEN Methaporn Faekom
ANATOMIA ,PATOLOGIA, FIZJOLOGIA  TMC Thailand
CHI NEI TSANG z elementami Visceral Manipaulation  Chiang Mai Thailand
NATUROPATHY, BIOTHERAPY,NATURAL MEDICINE Thailand Chiang Mai
HUMANISTIC PSYCHOLOGY  Carl Rogers
REGRESSION TRAINING
HOLISTIC LIFE COACHING
TRAUMA TRAINING BABETTE ROTHSCHILD
TRANSFORMATIONAL BREATHING
SHAMANIC BREATHING 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz